.site-title, .site-description { position: absolute; clip: rect(1px, 1px, 1px, 1px); } .main-navigation:not(.mobile-navigation) .primary-menu > li > a{ color: #blank; } .sidebar-open i{ background: #blank; }

Jak zorganizować nocleg dla gości weselnych?

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka, jak i również jego rodziny. Nierzadko zdarza się, że to właśnie ceremonia ślubu jest pierwszą okazją na spotkanie się obu rodzin pary młodej i na spędzenie ze sobą trochę czasu w miłej atmosferze. Dlatego jeśli jesteś w trakcie planowania ceremonii ślubnej powinieneś wiedzieć, że to właśnie na tobie leży obowiązek zorganizowania noclegu dla gości, którzy przybywają z odległych miejsc w kraju i na świecie (oczywiście, jeśli sami nie zadecydują inaczej). Dzisiejsze czasy pokazują nam, że niewiele par oraz ich rodzin mieszka w niewielkich odległościach od siebie, więc kwestia zakwaterowania urasta do coraz wyższej rangi.

Dobrze poinformuj swoich gości
Zapewnienie noclegu po weselu dla twoich gości zależy od kilku czynników. Po pierwsze, jeśli wyprawiasz wesele w swojej rodzinnej miejscowości i sam masz ku temu warunki, możesz zaproponować najbliższej rodzinie oraz przyjaciołom nocleg u ciebie w domu lub w domach twoich bliskich. To budżetowe rozwiązanie, które jednak prócz oszczędzania ma swoje plusy – integrację w rodzinie. Pamiętaj jednak, że musisz dobrze logistycznie przemyśleć, kto u kogo będzie spał. Po drugie, jeśli organizujesz uroczystość poza swoją miejscowością, w grę będzie wchodził zapewne hotel, w którym odbywa się wesele. W takim wypadku istotną kwestią jest potwierdzenie obecności gości, którzy potrzebują pokoju. W każdym razie, w twojej gestii należy poinformowanie gości przyjezdnych o możliwościach – wybór będzie zależał już tylko od nich. Często też zdarza się, że jeśli odległość od większego miasta nie wynosi więcej niż np. 50 km, można zorganizować dojazd i odwózkę z miejsca wesela dla osób chętnych. Bądź w stałym kontakcie z osobami, które zaprosiłeś na swój ślub.

A co, jeśli miejsce, w którym masz ślub nie ma bazy noclegowej?
W ostatnich latach popularne stało się organizowanie uroczystości ślubnych i weselnych w miejscach turystycznych, oddalonych od miejscowości zamieszkania. Czasem zdarza się, że restauracja czy karczma, w której odbywa się wesele nie ma w swojej ofercie noclegu. Co wtedy zrobić? Zanim zaczniesz szukać najbliższego hotelu, zapytaj menadżera miejsca, w którym organizujesz wesele, czy przypadkiem z jakimś nie współpracują (co jest wysoce prawdopodobne w takim wypadku). Dzięki temu zapewne możesz liczyć na choćby małe gratisy. Organizując wesele w miejscach turystycznych rozejrzyj się także po obiektach, w których wynajmuje się pokoje np. dla wycieczek szkolnych czy kolonii letnich. Pomimo tego, że zapewne goście będą mogli liczyć co najwyżej na standard studencki, to przecież nie nocleg jest najważniejszy. W końcu na pewno zdają sobie sprawę z tego, że całe wydarzenie pochłonęło mnóstwo czasu, stresu i pieniędzy.

Bądź otwarty na propozycje
Często też inicjatywa zorganizowania noclegu dla gości wychodzi od samych gości. W końcu to twój ślub i zapraszasz na niego samych najbliższych ludzi, więc możesz liczyć na jakąś pomoc. Porozmawiaj z parami, które przechodziły przez to samo co ty i wypytaj ich, jak oni rozwiązali problem nocowania, może coś cię zainspiruje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *